Johanes Han 1
Неофицијална средба на министерот Нуредини со еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување, Јоханес Хан 
Министерот Нуредини имаше неофициална средба со еврокомесарот Јоханес Хан, при што му беше пренесено дека Република Северна Македонија ги исполнила сите очекувани барања за датум
viena 1
Министерот Нуредини го презентираше портфолиото за животна средина и приоритетите на Владата  во Виена
(18.10.2019г.) Денес во Виена, министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини оствари повеќе работни средби на високо ниво, каде што го презентираше портфолиото
SZIJJARTO_Peter fogadja Nasser_NUREDINI urat, Észak Macedónia környezetvédelmi és területrendezési miniszterét a KKM-ben.
Министерот Нуредини на Самит за води во Будимпешта
(17.10.2019г.) Делегација на Министерството за животна средина и просторно планирање, предводена од министерот Насер Нуредини учествуваше на Самитот за води, кој од од 15 до
KOLAZ
Прогласени пет нови природни реткости
Министерот за животна средина и просторно планирање донесе Решение за прогласување на 5 нови природни реткости: Киселичка пештера, Чинар – Охрид, Даб благун – с.
unido
Соопштение за објавен тендер за избор на технологија за HCH во кругот на ОХИС
Со цел да се реши долгогодишниот проблем со техничкиот HCH отпад (линдан и неговите изомери) депониран во кругот на фабриката ОХИС, Министерството за животна средина
Press_Vlada_MZSPP_1
Прес-конференција на Владата на РСМ: 10 илјади семејства во Тетово, Битола, Кичево и Скопје ќе добијат по 1000 евра за набавка на клима инвертери
(09.10.2019г.) На заедничка прес-конференција, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, министерот за


  Повеќе настани - 2015

МЖСПП

МЖСПП