1
Отворена работилница на тема Избор на локација за централен објект за управување со отпад во Источниот и Североисточниот плански регион
(26.09.2016г.) Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Стево Темелковски, денеска, ја отвори работилницата на тема: Избор на локација за централен објект за управување
den-bez-avtomobili_1
Скопје на велосипед го одбележа Денот без автомобили
(22.09.2016г.) На последниот ден од Европската недела на мобилност, неколку илјади граѓани, ученици, рекреативци и вљубеници во велосипедизмот, денеска во Скопје учествуваа во велосипедското дефиле
slika_ital-ambas-3
Министерот Амети оствари работна средба со амбасадорот на Италија, Ромео
(20.09.2016г.) Министерот за животна средина и просторно планирање Башким Амети денеска, оствари прва работна средба со aмбасадорот на Република Италија во Р.Македонија, Н.Е Карло Ромео.
minister_1
Промовирани монтираните водомери за четири населени места во Oпштина Боговиње: Камењане, Долно Палчиште, Калник и Синичане
(16.09.2016г.) Mинистерот за животна средина и просторно планирање, Башким Амети, денеска, се обрати на промоцијата на пилот проектот “Набавка и монтирање на мерни инструменти –
ungarski-ambasador-vo-mzspp_4
Министерот Амети оствари средба со унгарскиот амбасадор Ласло Иштван Дукс
(15.09.2016г.) Министерот за животна средина и просторно планирање Башким Амети денеска, оствари прва работна средба со новиот aмбасадор на Унгарија во Р. Македонија, Н.Е. Ласло
ambasador-bejli-2
Министерот Амети оствари средба со американскиот амбасадор Бејли
(13.09.2016г.) Министерот за животна средина и просторно планирање Башким Амети денеска, оствари прва работна средба со aмбасадорот на Соединетите Американски Држави во Р. Македонија, Н.Е.


  Повеќе настани - 2015

Почетна

Почетна